Jump to content

Recommended Posts

  • 1 month later...
Posted

Ostin aamupäivällä muistisatulan ja ajolasit kaksilla varalinsseillä - molemmat 6,99,-

Molemmat myös koeajettu nyt 36 km. Lasit suht hyvät, satula oli väärissä säädöissä (pykälä liikaa etunojassa)  ja sopiva avain kotona.

  • 4 weeks later...
Posted

Tuollainen softshell takki on kyllä edullinen. Pitäisköhän käydä katsomassa ja sovittamassa. Oma jo varmaan 10 vuotta vanha merkkitakki on toisaalta kyllä edelleen käyttökunnossa mutta vetskarin kestävyys on alkanut jo vähän mietityttämään. 

Posted (edited)

Mulla on pari v sitten ostettu crivit-takki. Tuossa lukee, että kolmikerroksinen ja pitää lämpöä. Nimenomaan pitää lämpöä. Sopinee vilukissoille, muttei mulle. Sitä ei voi käyttää kuin jossain pihahommissa kylmällä kelillä.

Edited by alpensau
Posted

Sivulla 24 olevan työkalusetin rengasvipusimet ovat kehnoa laatua eli voivat katketa. Tilalle kandee ostaa park toolin siniset viput tai bilhelveten metalliset, jotka kuitenkin pitää a) hioa vesihiomapaperilla b) päällystää kutistemuovilla. Ongelma ainakin Helsingissä tuntuisi olevan pussukoiden lähes säännönmukainen katoaminen nistien matkaan.

Posted

Jotain yksittäistä hyvää tuolta voi löytää mutta keskimäärin halpaa ja ei niin hyvää. Sukkia, hanskoja ja vastaavia ehkä voisi ostaa. Takit kuulemma kivoja hikipusseja. Sori negatiivisuus.

  • 8 months later...
  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

Accept Terms of Use and Privacy Policy.