Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Fillarikeskustelu.com

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Sisältö

Syöte päivittyy automaattisesti

  1. Viimeisin tunti

  2. Tänään oli hyvä pyöräilyilma. Olikohan 24.5 lähtiessä. Mä en oo koskaan ollut 10 päivää pitempää oikein lämpöisessä. Dallasissa kyllä käsitin, että kaikki hyvä jatkui vain auton ja hotellihuoneiston ilmastoinnin takia.
  3. Tänään

  4. Tilasin heikkona hetkenä kokeeksi "kerralla sitten kunnolla lyhyemmät" 155mm kammet. Sinkulaan tulee, katotaan miten niillä polkee. Tavoitteena kipuvapaat polvet ja iisi kadenssi.
  5. Täällä on vielä 25.5 (virallinen havaintoasema 24.7). Ei paljoa satanutkaan.
  6. Hitto, joutu vetämään verkkarit kinttuihin, kun lämpö tipahti +23º, fleese takkikin olisi kiva! Pahinta lämpimissä keleissä on tottuminen niihin. Samaa oli Torressa, kun iltasella lämpö laski terassilla +25º, jotain pidempihihaista alkoi kaipailemaan! Tämmönenkö tussaus nyt sitten oli tämä koko hellevaroitus?
  7. Retro rekisteröityi sivustolle
  8. Peltomunat kypsyvät ensimmäisten joukossa...
  9. Eilisen tulvavaroittelujen saldoa! Onnekseni vaihdoin eilen digitaalisen sademittarin analogiseen, muuten olisi tämäkin jäänyt huomaamatta!
  10. Tyventä, harmautta, lämmintä ja etäistä jyrinää. Yöllä oli jytinää ja jytkettä, mutta etäämpänä. Ei sadetta.
  11. Ajelin ruohonleikkurilla akullisen, lämmin tuli. Ja paarmat ihastuivat hikiseen ukkoon. 😋
  12. Ai kertoi että kesäkuoriainen ja laittoi kuvan, melko varma tunnistus
  13. Mikäs helekuta se tämä on? Löytyi kuolleena.
  14. Mun enkat oli et kävin eka juomassa 2 tuoppia, elokuvissa, sit join vielä 2 tuoppia kun rouva shoppasi. Se on onneksi vähän väsähtänyt tohon nykyisin, muki tai 2 riittää.
  15. Joskus vois mitata, montako askelta ja paljonko aikaa kuluu, kun rakennuksen kiertää ulkokautta ympäri. Sitten voi Rouvan kanssa sopia, että monenko kierroksen visiitti luvassa ja sitten tällit kuppilassa. Sitten voisi perustaa miesten kesken IKEAN KIERTÄJÄT ryhmän. Kierrosten välissä voisi käydä viereisessä Biltsussa hyllyjä pällistelemässä tai syömässä Biltsun lihapulla-annoksen, kuten itse menettelin. Rouva itse oli käynyt kahdesti IKEAN kanttiinissa, kahvilla ja syömässä.
  16.    Olutmoottori reacted to viestiin: Viimeisin tekosi?
  17. IKEAn raflassahan saa kaljaa ja sidukkaa... ehtoihin kuuluu että jos mennään IKEAan, rouva ajaa takaisin. Harrastusjuomien parissa kuluu hetki jos parikin, itseasiassa voi olla että IKEAssa ei edes viivytä niin kauan kuin oli tarkoitus.
  18. Niin, käytin autoa montulla kokunasennuksessa (3h) ja Rouvaa IKEAssa. Askelmittari antoi päivän lopuksi 11456 askelta! Mitäpä sitä ei tekisi IKEAN kiertämiseksi! Rouvalle valehtelin puhelimessa aikani kuluvan viereisessä pajassa, enkä nyt jouda hänelle kantomieheksi 😄 Powerissa haahoillessa myyä tuli utelemaan, voisiko olla avuksi. Kerroin myyjälle kuluttavani vain aikaani, auto montulla ja Rouva IKEAssa, paha päivä. Myyjä repesi ja onnitteli onnistuneesta kikkailusta IKEAN välttämiseksi 😃
  19. Nyt tuli ratkaisu mun ikäisille miehille, jos taloudessa ei oo naista. Robotti Mutta voiko robotin kanssa pettää ? Muijien mukaan tunneside vieraaseen naiseen on pahempi juttu kuin pelkkä seksi.
  20. Muistimodulien hinta on yllätys yllätys noussut.
  21. Saksassa Kommando Angry Birds polttelee Deutsche Bahnin muuntaajia, ohjauskaapeleita ja muita johtimia alvariinsa. Äärivasemmistoryhmä esittäytyy teollisuusvastaisena ja anti-tekniikkaliikkeenä, joka pyrkii luontoa suojellakseen murskaamaan täydellisesti teknologiateollisen systeemin. Onpa jaloa. Olisi kiinnostavaa tietää, elävätkö näma vassuterroristit niinkuin itse opettavat.
  22. Gardalla taitaa olla tavanomainen heinäkuun sää. Olikohan Espoossa eilen illalla riittävä ukonilma ? Siltä suunnalta pukkasi klo 22 maissa kertakaikkisen synkeää ukkosrintamaa, mutta tuo meni eteläpuolitse ohi.
  23. Eilen

  24. SuomiPop Oulu 3/3. Viimeisimpänä Käärijä. Nyt oli semmosia paukkupyroja että meinas tulla kalsaripyykkiä. Eput tuli nähtyä viimeistä kertaa ja vetivät poikkeuksellisesti ns. normi setin 90min. Oikeen hyvässä vedossa on edelleen, paremmassa kuin viimeksi. Edit. Sitte vedetään hetki happea ja lepuutetaan jalkoja ennen seuraavia kinkereitä...
  25. Mites noi ribsit, ei ole ennen tullut tehtyä. Pakkaus yllätti, käski laittaa uunissa 140º ja 3-4h!!, opasti myös, että voi myös keittää pakkauksessaan. Ja viimeistely grillissä, mutta ei kertonut keittoaikaa. Laitoin sitten sen 140º ja vajaan tunnin päästä 75º ja haudutustoiminto päälle. Olkoon sitten siellä sen minkä on. Foliolla pelti katettuna. Parhautta ehkä joku 60...75º haudutustoiminnolla yön yli?
  26. Verhoseinämateriaalista tehdään korkeitakin hallinovia ja etuseiniä. Jostain saa varmaan pikkupaloja. Itsellä on hirmu rulla mansikkamuovia - riittää seuraavat 200 vuotta tällä menolla. Pellonpaja
  27. Korentoja alkaa parvella täälläkin. Tästä jäärästä pitää kysyä pöppiäsmieheltä.
  28. Grillauksen lomassa.

Account

Navigation

Haku

Haku

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.