Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Fillarikeskustelu.com

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Josset ole samalla nimellä täällä kuin kilpailevassa foorumissa, voit esittäytyä halutessasi tässä ketjussa

Featured Replies

Kirjoitettu

Eli jos teki mieli vaihtaa käyttäjänimeä ja haluat kuitenkin että jengi yhdistää sinut f-foorumin nimeen, niin avaa yhteys nimien välillä täällä. 

Itse olen valitettavasti samalla nimellä, mutta vaihdoin torin puolelle joskus eri nimen, kun en halunnut että minut yhdistetään myynti/ostotilanteessa. 

Kirjoitettu

Olin toisaalla YT, mutta tällä foorumilla olisi nimimerkin pitänyt olla väh. 3 merkkiä pitkä.

Kirjoitettu

Täällä Densen, F-foorumilla kauris, hifiharrastajat.org foorumilla myös tunnukset mutta viime vuosina en ole käynyt edes lukemassa sitä säännöllisesti. Pinkbiken artikkelit selaan päivittäin ja sinne on kahdetkin tunnukset (vahingossa) mutta kirjoittelen tosi harvoin sen kommenttikenttiin. Viihdyttävä niitä on kyllä lukea. Jaa ja on mulla vitalmtb-tunnuksetkin mutten kirjoittele.

Kirjoitettu

Fillarifoorumilla nimi oli Gaastra, mennään nyt sitten täälläkin samalla 🤷

Mistä tuo nimi juontuu niin aikoinaan ff:lle niciä miettiessäni pää löi täysin tyhjää. Pöydällä lojui avainnippuni, jossa oli silloinkin tuo sama avaimenperä ja siitä sitten hädissäni otin käyttäjänimen, joten tuolla on menty.

Tuo Gaastra itse asiassa liittyy toiseen rakkaaseen harrastukseeni joka on purjelautailu, valmistaa purjeita.

 

 

IMG_20221230_212733.jpg

Kirjoitettu

Olen edelleenkin mies, mutta tuttavallisesti mua kutsutaan usein pyöräpiireissä ihan vaan Igluksi.

Kirjoitettu

^^ Sellainen yleinen vink, että älä laita avaimesi kuvaa näytille!

Pystyn lukemaan tuosta kuvasta sinisen avaimen jyrsintäkoodin.
Toki, lukkoseppä ja useimmat suutarit (oletan) eivät sillä vielä suostu avainta tekemään, vaan vaativat lukon mukana tulleen avainkoodin.
Mutta sekään ei ole ongelma, jos omaa kooditaulukon, josta voi lukea avaimen jyrsintäkoodia vastaavan avainkoodin ja sitten suutarille.
Taulukon saaminen on hankalaa, mutta ei mahdotonta, mm. itseltäni Lock Picking harrastelijana se löytyy ;)

Toki selvitetyn avaimen lisäksi tarvitaan tieto missä jo mihin lukkoon sillä pääsee.
Ja onko siitä kohteeseen pääsystä konnalle edes mitään riemua :)

Kirjoitettu

^ Täällä ollaan jo valmiina toivottamaan vieraat tervetulleeksi 😎

come at me bruce campbell GIF by Ash vs Evil Dead

Muokattu: , käyttäjä: Gaastra

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Tärkeää tietoa

Hyväksy Käyttöehdot ja Tietosuojakäyntö.

Account

Navigation

Haku

Haku

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.