Kirjoitettu 26. Tammikuuta, 20251 vuosi Kirjoittaja Vanhat custom-emojit poistettu. Mistä lie vuosien takaa seuranneet vanhan foorumisoftan muutoksesta. Systeemi varoittaa, että emojit poistuvat vanhoista viesteistä, mutta niin ei ainakaan toistaiseksi testeissä ole käynyt. Automaattinen konvertointi esim. ":)" merkeistä tapahtuu näköjään välilöynnin avustamana parhainten 🙂
Kirjoitettu 26. Tammikuuta, 20251 vuosi Kirjoittaja Editorin kautta lisätyt emojit aiheuttivat poisto-ongelman puhelimessa. Otin pois mobiilista ja tabletista, koska niistä hymiönappula pitäisi löytyä näppäimistöstä vakiona. @Nickname Jatkossa siis täältä:
Kirjoitettu 28. Helmikuuta, 20251 vuosi Kirjoittaja Onko sivuston palvelin rykinyt viime aikoina? Juuri pätkäisi pariksi minuutiksi, kun satuin viettämään hieman enemmän aikaa täällä.
Kirjoitettu 28. Helmikuuta, 20251 vuosi Eilen osu mun kohdalle kerran ja nyt toisen. Eli pari kertaa tullut, kun yleensä ei tule katkoja.
Kirjoitettu 2. Maaliskuuta, 20251 vuosi Mulla nettisivut hyppii alas kelattaessa takaisin yläreunaan. Tuota on ollut reilu viikko. Aamuisin voi olla ok vähän aikaa, kuten nyt. Ylös hyppiminen koskee kaikkia nettisivuja. Kenties firefoxin bugi. Jos selaan koneelle tallennettuja kuvakaappauksia, ei hypi yhtään. Vastauksen kirjoittaminen on osoittautunut taitolajiksi. Vastausruutu ei ota aina kirjaimia vastaan. Silloin auttaa lauseiden kirjoittaminen hakuriville ja valitsekaikki-liitäoperaatio. Mä en voi putsata konetta uudella käyttiksellä vähään aikaan, mutta se auttaa joihinkin ongelmiin. Muokattu: 2. Maaliskuuta, 20251 vuosi, käyttäjä: alpensau
Kirjoitettu 15. Elokuuta, 202515. Elo Onko muilla semmosia ongelmia tämän foorumin kanssa että pari klikkausta toimii ok mutta sit jumittaa puoleksi minuutiksi tai jopa minuutiksi kunnes taas toimii klikin parin verran jne. Tämä havainto tietokoneella surffatessa. Oletin että on työpaikan VPN:n syy mutta ei, nyt sammutin VPN:n kun leimasin ulos itseni ja käynnistin selaimen uudelleen niin ihan samaa tekee edelleenkin. Voi olla että tämä viestikään ei lähde kunnolla, täytyy ottaa talteen niin voi pasteta sen uudelleen sit kohta jos jumahtaa taas. Tätä on tehnyt muutaman viikon ajan. Edit: Jotenkin taitaa olla mun työkoneeseen liittyvä ongelma silti. Meinaan nyt kun kotikoneellani surffailen niin ei mitään ongelmia. Eli ei tarvii ylläpidon tämän takia päätään vaivata. Varsinkin kun näyttää ettei muilla ole vastaavia ongelmia ollut! Muokattu: 16. Elokuuta, 202516. Elo, käyttäjä: VesaP
Kirjoitettu 9. Helmikuuta9. Helmi Onko palstalla jotain probleemaa kun viimeaikoina kanittanut lataaminen kymmeniä sekunteja ja nyt ei oo ees työkoneen vika kun kännyllä tekee samaa. Äsken päässy ollenkaan tänne. Päivällä kerran anto jonkun serveripään herjan että fillarik domain tms max connections tms herjan. Viekö botit kaikki konnektit tms?
Kirjoitettu 10. Helmikuuta10. Helmi Kirjoittaja Ei ole minulla tiedossa vikatilannetta. Shared hosting tosin käytössä, Plussapaketti: https://www.hawkhost.com/shared-web-hosting/ Ei näytä olevan mainintaa yhtäaikaisista yhteyksistä, mutta prosessimäärä kylläkin löytyy. En tiedä viitataanko tällä ko. asiaan. Oliko herja Cloudflaresta vai ihan pannulta? Kuva olisi ensi kerralla kiva, niin voisi tukeen laittaa.
Kirjoitettu 10. Helmikuuta10. Helmi Mulla on myös foorumi ollut paikoin todella hidas. Sekä kännykällä, että läppärillä. Varsinkin sunnuntaina oli melko tahmea.
Kirjoitettu 10. Helmikuuta10. Helmi Kirjoittaja Pistin tukeen viestiä, että tarkastavat pannunsa paukut. Laskutuksen vuosipäivä on tässä kuussa, joten palvelun vaihto menisi kivasti tähän hetkeen. Korvaava vain pitäisi ensin keksiä..
Kirjoitettu 10. Helmikuuta10. Helmi Kirjoittaja 10 PHP prosessia pistää vastaan. Pikatutkimuksella yleinen määrä tässä hintaluokassa, tuplahinnalla saa 20. Lähdetään testaamaan näillä: Saa raportoida tunnelmia 👍
Kirjoitettu 10. Helmikuuta10. Helmi Oisko joku julkaissut tissikuvan foorumilla perjantaina illalla kun kävijämäärät ampaissut katosta läpi heti. Muuta järkevää selitystä en keksi. 😄
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään