Kirjoitettu Eilen 14:011 vrk Eiköhän ne kirjat ole digitaaliset monesti nykyään, eli joo. Isommat luokkakoot = huonompi kuri jne. . Joku keksi että "meillä on niin hyvä opetus että sitä voi tehdä halvemmallakin". voihan sitä, muttei samanlaista.
Kirjoitettu 23 tuntia sitten23 h Ai toi proffa ehdotti lähinnä että "mittaa ennen kuin leikkaat". Ymmärrän vastarinnan, tuo ei toimi Suomessa. Ulkomaan hapatuksia.
Kirjoitettu 23 tuntia sitten23 h Lumiukot pallottelevat täällä. Olisko proffa raahattu framille sumentamaan todellisuutta ? Rahalla saisi siis laatua. Miten läpimurtokeksintöjä saatiin aikaiseksi yli 100 vuotta sitten ?
Kirjoitettu 23 tuntia sitten23 h 30 minuuttia sitten, MV kirjoitti:Ai toi proffa ehdotti lähinnä että "mittaa ennen kuin leikkaat". Ymmärrän vastarinnan, tuo ei toimi Suomessa. Ulkomaan hapatuksia.pöllö.
Kirjoitettu 11 tuntia sitten11 h 11 hours ago, alpensau said:pöllö.Pöllö symboloi yleisimmin viisautta, intuitiota, salaisuuksia ja henkistä näkökykyä. Sen symboliikka vaihtelee kuitenkin suuresti eri kulttuureissa: Antiikin perintö: Kreikkalaisessa mytologiassa pöllö (Minervanpöllö) on viisauden, tiedon ja filosofian symboli.Suomalainen kansanusko: Perinteisessä suomalaisessa mytologiassa pöllö on nähty ennen kaikkea "rajan lintuna" ja kuoleman tai siirtymävaiheiden airuena. Sen huhuilu on tulkittu usein enteenä tai varoitukseksi.Voimaeläimenä: Pöllö kuvastaa kykyä nähdä valheiden läpi ja ymmärtää asioita, jotka jäävät muilta pimentoon.
Kirjoitettu 2 tuntia sitten2 h Instassa oli tästä Kokoomuksen väliaikaisesta erottamisesta, kun ei äänestänyt puolueen linjan mukaan. Siinä oli minusta erittäin hyvä kommentti, että miksi noita kansanedustajia pitää olla tollanen määrä, jos ne eivät saa olla yksilöitä? Ehdotettiin että eikö vaikka 10 silloin riittäisi? Miksi 200?
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään