Kirjoitettu 13. Heinäkuuta13. Heinä Just meinasin sanoa että mut tosiaan mainittiin jutussa, mut vain tossa "kun pelaaminen muuttuu pakonomaiseksi" osuudessa. Mut ku koko suvun tulevaisuus on kiinni siitä voitanko Lotossa, niin pakkohan se on sijoittaa Varmemmin tuolta tulee rahaa kun tulevat eläkkeet.No ei vaan, pelaan hyvin matemaattisesti, sijoitus 3-5e viikossa.
Kirjoitettu 13. Heinäkuuta13. Heinä Siis jatkaa lottoamista miltsin voitosta huolimatta ja jatkaa hommissa eläkkeen kartuttamiseksi, koska nyt siihen on varaa - cool!Mutta, koskaan ei pidäkkään jättäytyä yhden millin varaan. Monesti onkin kuullut sanottavan, kuinka jokin asia oli millistä kiinni. Mulle tosin riittää sentti. Muokattu: 13. Heinäkuuta13. Heinä, käyttäjä: Jopotuinen
Kirjoitettu 13. Heinäkuuta13. Heinä Jossain tv-sarjassa rikkaat pohtivat että milli on itseasiassa huono raha, ei ole rikas eikä köyhä. Ite funtsin vähän samallalailla, jos voittaisi vaikka 100 000 "kenossa" niin ton vois pitää sivussa elämää rikastuttamassa, millistä tulisi jo fiilis että se pitäisi sijoittaa, laittaa poikimaan, mut toisaalta varmoissa sijoituksissa on käsittääkseni vain 5% tuottoa tai sinnepäin, niin 50 000 vuodessa olis siinä rajoilla että viittiskö jäädä työelämästä pois. Kauheen hankalaksihan se elämän tekisi, et hyvä ettei ole. Nykyään pelaan vaan Nicknamen inspiroimana noita porukoita... niistä sentään tulee muutaman sentin voittoja aika usein, mutta edes pääosuma ei toisi hirmurahoja.
Kirjoitettu 13. Heinäkuuta13. Heinä 2 tuntia sitten, tommi2 kirjoitti:...pelaan hyvin matemaattisesti, sijoitus 3-5e viikossa.Pelaatko kimpparivejä ? Emäntä on pärjännyt uhkapeliosastolla. Tuo sanoo, että omista riveistä tulee paremmin kuin yhteisriveistä.Pelaako kukaan slot-pelejä ? Kuva: Wildit on kohdillaan. Su. illalla sain 335 kertaa panoksen toisesta pelistä, Ahvenanmaalainen paf.fi Muokattu: Keskiviikko klo 12:274 vrk, käyttäjä: alpensau
Kirjoitettu 13. Heinäkuuta13. Heinä Joo kimppa. Mä en edes tiedä monta numeroa pitää noihin laittaa, mulla oli kestolotto ja eurojackpot varmaan 10 vuotta. Ei tuottanut, niin lähdin kokeilemaan tällä tavalla. Noista tulee viikottain jotain takas, niin se tuo toivoa.
Kirjoitettu 13. Heinäkuuta13. Heinä 10 tuntia sitten, tommi2 kirjoitti:Jossain tv-sarjassa rikkaat pohtivat että milli on itseasiassa huono raha, ei ole rikas eikä köyhä. Ite funtsin vähän samallalailla, jos voittaisi vaikka 100 000 "kenossa" niin ton vois pitää sivussa elämää rikastuttamassa, millistä tulisi jo fiilis että se pitäisi sijoittaa, laittaa poikimaan, mut toisaalta varmoissa sijoituksissa on käsittääkseni vain 5% tuottoa tai sinnepäin, niin 50 000 vuodessa olis siinä rajoilla että viittiskö jäädä työelämästä pois. Kauheen hankalaksihan se elämän tekisi, et hyvä ettei ole.Nykyään pelaan vaan Nicknamen inspiroimana noita porukoita... niistä sentään tulee muutaman sentin voittoja aika usein, mutta edes pääosuma ei toisi hirmurahoja.500 000 € jos voittais niin töissä pitäis jatkaa. Asunnon vois vaihtaa muutaman sata tuhatta kalliimmaksi ja seuraavan auton ostaa veloitta. Sata-kaksi säästöön siitä asunnosta riippuen. Kaksi milliä jos tulis niin ottaisin loparit heti. Millin osalta pitäis vähän miettiä. Ehkä jatkaisin toistaiseksi töissä mutta ei paljoa paineita tarttis niistä ottaa ja vois kysyä jos sais tehdä lyhyempää työaikaa tai viikkoa.
Kirjoitettu Keskiviikko klo 11:524 vrk Kirjoittaja GripGrapilta neonkeltainen kypäränaluslippis sekä musta kypäränaluslippis, valkea hihaton base-layer sekä kolmet lyhytvartiset kevyet mustat ajosukat. Tuota keltaista tarkoitus käyttää kävellessä vähän kuin huomiovärinä ja samalla auringonsuojana, ja mustaa kypärän alla jos on kova helle ja aurinko paahtaa suoraan päin pääkoppaa varsinkin jollain extrapitkällä lenkillä. Musta tuskin haittaa värinä kun kuitenkin on kypärän alla. Mustaahan ei kait yleensä aurinkoon suositella. Muokattu: Keskiviikko klo 11:564 vrk, käyttäjä: VesaP
Kirjoitettu Torstai klo 16:363 vrk 10 pakettia Grite Blossom 120 arkkia käsipyyhepaperia pörssistäPalstalla kun on noita näpelöitsiöitä ja hygieniafundamentalisteja, paperipyyhe on paljon parempi kuin kangaspyyhe. Sama on paperinenäliina verrattuna kankaisiin. Muokattu: Torstai klo 16:393 vrk, käyttäjä: mgcc
Kirjoitettu Perjantai klo 10:502 vrk Ovivastin aka stoppari uudelle etuovelle. Entisessä oli linkkumallinen yläreunassa, ruuvasin tapin kuistin kaiteeseen. Eipä häiritse lumen lakaisua talvella, kuten lattiamalli.
Kirjoitettu Perjantai klo 20:162 vrk Iron Maiden rommia tilasin kun näytti olevan melko vaikea saada noudettuna mistään kohtuudella.
Kirjoitettu 16 tuntia sitten16 h DJI Mini 5 Pro drone?Alko vähän poltteleen näppejä, vaikka eipä tuolle lopulta oikein kauheasti käyttöä.Toisaalta, taka-ajatuksena on, että jospa tuo johdattelisi puuhastelemaan jotain kuvaamisen arvoista, joka muuten jäisi tekemättä.
Kirjoitettu 15 tuntia sitten15 h ^muista että vaatii rekisteröinnin (40e/vuosi AI:n mukaan) ja teoriakokeen... mulla dronehalut lähti moisen myötä. Muokattu: 15 tuntia sitten15 h, käyttäjä: tommi2
Kirjoitettu 15 tuntia sitten15 h Hupsista, taisin tihrustella luurin näytöltä hiukan pieleen, syvä harkinta siis kyseessä.Nää A0 luoken alle 250g ei taida tarvita sen kummosempia, joku rekisteröinti johonkin, etteivät lukitse laitetta?Ja on mulla ennestäänkin jo yksi, mutta meidän droneja syövä petäjä ahmaisi sen heti toisena lennätyspäivänä. Muokattu: 15 tuntia sitten15 h, käyttäjä: Jopotuinen
Kirjoitettu 15 tuntia sitten15 h No ei ole turhan vaikea se koe. Ja hyödyllinenkin se on, kerrata missä ja milloin saa kuvata. Lupa tarvitaan joka tapauksessa kuvaaville laitteille koosta riippumatta.Mulla edellinen malli, 31min lentoaikaa vähänlaisesti. Perushinnan päälle tulee siis lisäakkuja ja laturi ja niitä ropeleita menee kans. Ja laukku on hyvä hankinta.
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään