Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Fillarikeskustelu.com

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Koska viimeksi ajoit?

Featured Replies

Kirjoitettu

Tuli videosta mieleen ajatus sateessa ajamisesta. Jostain syystä tässä kesällä ei huvita yhtään ajaa sateessa, loppuvuodesta taas vetelin marras-joulukuun sateissa ihan "tyytyväisenä". Ehkä sitä mieltää että kesällä ajellaan kevyessä vaatetuksessa ja muulloin pitää pukeutua muutenkin.

Muokattu: , käyttäjä: Olutmoottori

  • Viestejä 966
  • Katselut 79.5k
  • Luotu
  • Edellinen viesti

Eniten kirjoittaneet

Most Popular Posts

  • Ei ollu sankariolo. Jostain syystä ei kulkenu ees alussa normaalisti ja marmatin vaimollekin puhelimessa että luulin että voin tykittää Hangonniemen myötätuuleen miljoonaa mut tuntu että kaikista tutk

  • Äsken. 402,04 km / 17h04min45sec / avg 23.5 / nousua 2517m / keskisyke 125. Yöllähän ei tuule? Väärin. Imi aikalailla mehut tuo vajaan parinsadan kilsan yhtenäinen vastatuuli osuus. Ja reilu pari tunt

  • Äsken 15.6km ja kohta vähän enemmän...

Lähetetyt kuvat

Kirjoitettu
4.7.2026 klo 12.49, tommi2 kirjoitti:

Testasin tota kevennettyä sinkulaa taas... no joo, ehkä ton huomaa, tuli meinaan ajatus että vaihtaisi välityksiä. Sellanen 5min tunnissa tai vähän päälle lähti ajasta pois, mutta toisaalta ajoin "normaalitahtia", missä saattaa olla tosi paljon päiväkohtaista eroa.

Virittelin vielä laittamalla 26" sliksikiekon eteen ja taas säästin parisataa grammaa pyörivistä massoista... ei vaikutusta nopeuteen, mutta "hermostunut ratageometria (ohjauskulma on nyt 75 about)" tuli. Eli semmonen vajaa tunti tolla.

Kirjoitettu

Just äsken vajaa tunti maastoa Sherpalla. Oli ihan kivaa, mut puolen vuoden droppitolppakokemus pilas mut ja nyt kaipailen tohonkin sitä. Lisäks SID nokilla tuntuu kovalta. Emmä tiedä, helpommalla polulla ja hiekkatiellähän tuo suorastaan kiitää, että mitä tässä valittaa.

Kirjoitettu

Lauantaina satasen ekaa kertaa useampaan vuoteen. Maantiepyörällä kaverin kanssa. Kolme taukoa ja rauhallinen vauhti. Viisi tuntia meni peräti eli keskari vain parikymmentä. Oli niska ja hartiat tosi kipeät jo 60 km jälkeen. Otin 600 mg Buranan 65 km kohdalla joka vähän auttoi. Tänään ajoin työmatkat 2x18km. Oli kotimatka taas tosi tuskaista. Migreenipäänsärky hiipi hiljalleen esiin. Nyt se on talttunut illaksi lääkkeellä.

Kirjoitettu

Mä kävisin hierojalla. Tulee tollasta jännityspäänsärkyä ittellee, mitä epäilen tonkin ainakin osaksi olevan, ja se kyl jeesaa

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Account

Navigation

Haku

Haku

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.