Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Fillarikeskustelu.com

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Vierringe

Jäsen
  • Liittynyt

  • Viimeksi vieraillut

Käyttäjän Vierringe kaikki viestit

  1. Tuossa on sinulle housutkin sinne juhliin. Ne on 650 € Dolce&Gabbanat, että eivät pääse sanomaan että halvoissa kuteissa tulee juhlimaan...
  2. Potki vähän noita renkaita, tai vanteita. Ne ovat liian siistit. Tai voihan ne olla vasta hankitut, kun edelliset on varastettu noilla kulmilla. Muutenhan tuo on aika hieno asetelma.
  3. "Kuva jäi ottamatta syödyistä." Vielähän sä ehdit💩
  4. Tai Queen of beggars...
  5. Vaihdoin Volvon takaluukun pumput, kun entiset olivat väsähtäneet. Isoin homma siinä oli kaivella verhoilun takaa kaapelin liitännät esiin.
  6. Voiko kysyä minkä merkkiset pumput hankit? Volvon (V60) pumput ovat alkaneet oireilemaan, ja saman tonnin hinta-arvion sain myös heidän tiskiltä. Autodocin sivustolla on kuusi eri merkkistä pumppua, hinnat 134 - 369 €/kpl, eikä minulla ole noista merkeistä mitään tietoa. Vai halvimmat vain kehiin?
  7. No nyt on oikea jalka laitettu alhaalta ylös asti. Jospa tämä tästä. Oikea kantapää / nilkka laitettiin kasaan telineeltä putoamisen jäljiltä peltilevyllä ja seitsemällä ruuvilla. Siellä ne ovat paikoilaan edelleen. Nilkan liike on aika pientä vasempaan verrattuna, mutta ei sitä ole lähdetty korjaamaankaan, ja ehkä parempi niin. Kyllähän sekin muistuttelee itsestään säännöllisesti, mutta jospa ne tuntemukset jäisivät nyt vähemmiksi noiden tuoreempien remonttien alle😂
  8. Ei tuo ainakaan vielä vaikuta miltään merkkituotteelta, vaikka sellaisesta luulin maksaneeni. Varmaan laittoivat kunnostetun osan tilalle🤣
  9. EI ne ainakaan vielä sinne jääneet. enpä muista milloin olisi ollut tällaisia särkyjä. Se yllätti siinä mielessä, että neljä kuukautta sitten saman jalan lonkkaleikkaus jätti heti kivut pois. Olin kyllä kuullut että polvileikkaus on siinä mielessä haasteellisempi. No kaipa olo tästä kohenee, kun aikaa vähän kuluu, ja saa haavaniitit pois. Tähän mennessä ei puhettakaan, että pystyisi jumppaamaan polvea. Leikkaus oli siis maanantaina, joten ei tästä nyt vielä ole aikaakaan kulunut.
  10. Uuden titaanipolven sain eilen. Tänään kotiuduin.
  11. Motonetissa on korjausmaalipuikkoja kahdeksalla eurolla.
  12. ˄ & ˄˄ Kisu sotkee meidät, kun hän ei näe kuin tuon nimikirjaimen viestin vieressä. Mutta ei tuota vääntämistä oikeasti jaksa; jos joskus yrittää vaikka asiallisesti vastata, niin ei sieltä tule kuin vinoilua takaisin.
  13. Sitä nyt ei usko Erkkikään, että 160-165 pitkä ihminen kävelee 20 cm askelilla. Sen kilometrin kävelyyn menee 1000/0,2 = 5000 askelta. Ehkä jollain 60 cm pitkällä🤣. Kävele normaalivauhdilla vaikka kymmenen askelta, ja mittaa välimatka (kantapäästä kantapäähän, TAI varpaankärjestä varpaankärkeen). Ja jaa se askelien määrällä niin siinä sinulla on askelpituus.
  14. ˄ En tiedä patterin vaihdosta, mutta onpa hieno kello! Mikä tuo alin pieni viisari on?
  15. Siis tuo peukku tuli sinulle, ei naapurin harrastuksille. Saattaa tuo joskus olla aika raskastakin.
  16. ˄ Pidätkö sinä noista (yö)vuorotöistä? Minä olin joskus nuorena vuorohommissa viitisen vuotta, tosin prosessiteollisuudessa. Ei silloin nuorena ollut suuria ongelmia siihen sopeutumisessa. Kävi siellä aina välillä kääntymässä muutamia, joille se vuoro- ja varsinkaan yötyö ei sopinut yhtään. Saattoi tietysti olla haasteita muutenkin työelämään sopeutumisessa. Eivät he siellä sitten pitkään viihtyneetkään. Toisaalta siellä oli mtös vuosikymmeniä vuorotöitä tehneitä, jotka ilmeisesti olivat siihen rytmiin tottuneet. Itselleni sellaiset olivat parhaimpia, kun vaihdettiin vuoroa nii, että oli neljän sijaan kahdeksan yövuoroa putkeen. Loppupuolella ne alkoivat jo sujua.
  17. Ei näkynyt vielä Trafinkaan sivulla. Eiköhän se sieltä tule. Ei ehkä kannata alkaa jännittää sen tuloa, vaikka... Vaikka et saisi kirjettä, se ei poista velvollisuuttasi toimittaa lääkärinlausuntoa. Jos et toimita lausuntoa ajoissa, poliisi voi määrätä sinut ajokieltoon.
  18. ˄˄ En muista 5 v takaa kuinka paljon ennen synttäreitä se tuli.. Onko sinulle tullut se kirje jo? Me juhlitaan samassa kuussa...
  19. Tuleeko tuosta ajokorttilekurikäynnistä kutsu tai ilmoitus Trafilta? Se olisi kohtapuoleen ajankohtainen, mutta eipä ole ainakaan minulle tullut kehotusta toimittaa sellainen.
  20. Muistan noita 50-60 -luvulla nähneeni tien päällä. En sen nimeä tiedä, mutta löysin sen nimellä moottoripyöräilijän pakkaspönttö jostain facebookin uumenista. Onhan tuo komea koko yhdistelmä. Joten tuollainen VesaP:n päähän kun lähtee vaikka kävelylenkille. Hänellä on kuitenkin sen verran vauhtia, että eiköhän siihen tötteröön se tarvittava ylipaine synny.
  21. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d6b1e226-ae72-46b9-9f5c-cd95d0eac63f Onhan tuo tietysti todella ikävää ja kohtuutontakin, että sähköt ovat viikon poikki. Mutta ollaankohan sitä nyt vähän kädettömiä: "Ruuat on laitettu talon leivinuunissa..." "Sen verran sähkömiehet pystyivät auttamaan, että saimme ulkorakennuksesta jatkojohdon avulla sisälle makuusoppiimme patterin päälle..." Että eikö sitä leivinuunia voi käyttää muuhun kuin ruuanlaittoon, ja eikö sitä jatkojohtoa tallista taloon pysty itse vetämään, jos kerran tallissa on valot (oletan että sähkö-)?
  22. ˄˄Sitten olisi vielä tällainen tunnistustehtävä. Toinen on Sirkka ja toinen Raili
  23. Minulle tuli ne Campagnolon Bora WTO:t sieltä neljässä päivässä. Ja siinä oli viikonloppu välissä. Jotta aika nopeaa toimintaa siellä.
  24. Joo, sama juttu täällä etelämmässkin. Joku näppärä kansalainen oli vielä auttanut kartongin keräysastan täyttymistä työntämällä samaan paikkaan myös pakkausstyroksit. Mitä lie pakastimia hankkinut, niin kyllähän niistä kertyy. Enpä alkanut lajittelemaan, vaan etsin muutaman kilometrin päästä vähän tyhjemmät lootat. Mutta eipä noita juurikaan ole tyhjennetty joulua ennakoiden.
  25. Campagnolo Bora WTO 45 kiekot Campan vapaarattaalla, vannejarruversiot. Perjantaina tilasin Saksasta ja tänään olivat Matkahuollossa noudettavissa.

Tärkeää tietoa

Hyväksy Käyttöehdot ja Tietosuojakäyntö.

Account

Navigation

Haku

Haku

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.