Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Fillarikeskustelu.com

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Oikeusvaltiossa sattuu ja tapahtuu

Featured Replies

  • Viestejä 259
  • Katselut 13.1k
  • Luotu
  • Edellinen viesti

Eniten kirjoittaneet

Most Popular Posts

  • Tekoäly voisi kirjoittaa vastineet, koska kysymys on kaavamaisista vastineista.

  • Voi varmaan leikata vielä lauantaimakkaraa metukan päälle, kuten nämä https://yle.fi/a/74-20113936 "Vastaamon uhrien juristit saattavat laskuttaa miljoonia euroja Ylen hankkimien tietojen perus

  • Suomessa mennään ihan toista rataa, missä muualla varmistellaan turvallisuutta luokkahuoneiden vankoilla lukittavilla ovilla.  Turun Maariaan vastavalmistunut koulu menee remonttiin, kun siellä o

Lähetetyt kuvat

Kirjoitettu
  • Kirjoittaja

Somessa vois olla tulevaisuuden näkymiä, jos vaihtaa kielen johonkin yleisempään tai pitää useampaa erikielistä tiliä.

Kirjoitettu

Kilpailu on myös kovempaa silloin. Ei ihan some, mut aikoinaan yllytin poikaa laittamaan sarjakuvia nettiin ja keräämään mainostuloja. Ei tuo suostunut, niin totesin että teen sen sit ite. Mulla oli vajaa 10 vuotta päivittyvä sarjis, mainostin sitä agressiivisesti somessa. Tulot 7e. Se oli englanninkielinen ja itseasiassa sillä oli 1 fani joka luuli et mä kirjotan tahallani niin huonoa englantia, kun päähenkilö oli apina... heh, no en tehny tahallani. Se tykkäs siitä kielestä.

Kyl mä tavallaan nostan hattua jos joku tolla elää, taito se on tuokin, eikä edes helppoa. Mä olin Velogin luentoa kerran kuuntelemassa ja aika kovaa juttua, sillekin oli kotipihaan tullut joku vainoaja yms.

Mä oon funtsinu puoli vakavissani että onko jo täydellisten ihmisten seuraaminen last season, voisko vanhalle äijälle, jolla menee kaikki päin vittua olla nyt jo kysyntää?

Kirjoitettu
  • Kirjoittaja

Myymälävaras narahti äsken kassajonossa mun edessä. Yli keski-ikäisellä naisella oli ostoskärryssä isompi kassi. Hän maksoi kassalla jonkin pienemmän tuotteen. Henkilökunnan kysyttyä, saako katsoa laukkuun, löytyi iso pullollinen fairya, toinen iso pullo pyykinkäsittelyainetta sekä kangastuote. Mamma ohjattiin sivuun odottamaan virkavaltaa. Tuli mieleen, että tuo näpistys oli jo lähellä kelvotonta yritystä. Joku olisi voinut ostaa aamulla samat tuotteet marketista A (käteisellä). Sit sen kuitin kanssa kierretään heti kohta seuraavia kauppoja... En sano, että näin saa tehdä. Rötöshän se olisi.

Kirjoitettu
  • Kirjoittaja
14.7.2026 klo 15.39, tommi2 kirjoitti:

Mä oon funtsinu puoli vakavissani että onko jo täydellisten ihmisten seuraaminen last season, voisko vanhalle äijälle, jolla menee kaikki päin vittua olla nyt jo kysyntää?

Tuota voisi aluksi kokeilla suomenkielisessä somessa. Kaikki hieman hullumpi myy kuin häkä. Alkuun joku kova täky - putosin katolta maalatessani sitä tms. Koiran pitäminen pihassa levypainolla on jo riittävän ovelaa mielenkiinnon herättämiseksi.

Muokattu: , käyttäjä: alpensau

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Account

Navigation

Haku

Haku

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.